Zespoły

BESIDES

Posted on 5 września 2014 by Michal

Besides to młody i bardzo obiecujący zespół na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął  promować na jesień 2012 roku. Od tego czasu zagrał trasę koncertową licząca 29 występów, wystąpił w 3 audycjach radiowych, zarejestrował epke promocyjna z pięcioma utworami oraz 1 utwór media edit. Dwukrotnie był laureatem przeglądów muzycznych, obcenie dostał się do ścisłego finału ogólnopolskiego przeglądu Fonografika Young Stage który odbedzie się 7 września w Łodzi. W 2003 roku zespół przygotował pełny debiutancki album „We Were So Wrong”, który promuje singiel „Monochromatic”. Płyta trafiła do sprzedaży pod koniec września, a jesienią Besides rozpoczął trasę koncertową.
Zespół dwukrotnie był laureatem przeglądów muzycznych, w tym wygrał ogólnopolski przegląd Fonografika Young Stage co zaowocowało kontraktem na drugi album z wytwórnią Fonografika. W styczniu 2014 roku muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trójki”.
Zespół tworzą muzycy wcześniej związani z takimi składami jak Jedyny Sensowny Wybór, Kundle, Divide Et Impera, Roman Polański, Offenders.
Skład: Paweł Kazimierczak, Piotr Świąder – Kruszyński, Artur Łebecki, Bartek Urbańczyk.
Na koncertach wspomagani są pięknie konstruowanymi obrazami przez vidżejkę Justynę Gurbisz.

https://www.facebook.com/BesidesBand