Aktualności

Trasa koncertowa SAWBLADE – „Reminiscent Fall Tour” – początek już 5 września!

Posted on 25 sierpnia 2014 by Michal

Warszawski SAWBLADE, autorzy jednego z najciekawszych metalowych debiutów 2014 – płyty “Reminiscence” ruszają wkrótce w drugą część trasy koncertowej. Muzycy w czasie wakacji nie próżnują przygotowując materiał na drugą płytę, która będzie concept albumem opowiadającym alegoryczną historię za pomocą zarówno dźwięków i tekstów jak i obrazu – natomiast do końca roku wystąpią na żywo na kilkunastu koncertach w całej Polsce. Pierwsze 9 dat jest już potwierdzone. Na trasie pojawią się również supporty, na chwilę obecną wiadomo że w Olsztynie wystąpi zespół FATE, w Łukowie DARK RAVEN a w Gdańsku SINFUL CARRION i DEVIL’S NOTE. Oto terminy już potwierdzonych występów:
5 września
Bydgoszcz – Estrada
7 września
Olsztyn – Clava Manum
13 września
Łódź – Luka
14 września
Kielce – Woor
21 września
Gdańsk – Wydział Remontowy
17 października
Łuków – ŁOK

www.facebook.com/events/485427964928115

24 października
Mińsk Mazowiecki – Dujer
16 listopada
Złotów – Generator
7 grudnia
Wrocław – Liverpool
Album “Reminiscence” został nagrany w studio Sound Division. Produkcją całości zajął się Filip ‘Heinrich’ Hałucha. “Reminiscence” to dziewięć technicznych utworów będących energetyczną, niespotykaną mieszanką amerykańskiego groove w klimacie Disturbed czy Godsmack oraz ostrzejszego grania z rejonów thrash/metalcore.
W sieci można posłuchać utworu promującego album zatytułowanego “Believe” – przygotowanego w formie tzw. ‘lyric video’ – http://www.youtube.com/watch?v=tw_hAcX7w7A.
Cały album jest natomiast dostępny w serwisach iTunes i Spotify. Płyta zbiera bardzo dobre recenzje, poniżej kilka linków:
Jak mówią sami muzycy – „Reminiscence” to zbiór wszystkich naszych doświadczeń uformowanych w taki sposób by osoba postronna, słuchacz, mógł odebrać te wspomnienia z całą ich mocą – za sprawą wyrazistych tekstów śpiewanych jeszcze silniejszym wokalem, ściany dźwięku gitar i niemalże mechanicznej, brutalnej sekcji rytmicznej. Sawblade nie kryją, iż ich podejście do grania ciężkiej muzyki odstaje od rodzimej sceny. Duży nacisk kładą na wielowątkową melodyjność utworów, refreny nie są jedynie dodatkami.
Tak prezentuje się tracklista płyty:
1. Oncoming Storm
2. Before You Leave
3. Disappear
4. Arise
5. This World
6. Sweet Denial
7. Believe
8. Sound of Heaven
9. Kingdom
Skład:
Michał „Roman” Romańczuk …… wokal, gitara rytmiczna
Marcin Zawadziński ……………….. gitara prowadząca
Michał „Leszczu” Oleszczuk …….. bas
Michał „Sołtys” Sołtysik ………….. perkusja
Więcej informacji o zespole – www.sawblade.pl oraz www.facebook.com/SawbladeBand