Aktualności

TANGERINE DREAM już jutro na jedynym koncercie w ramach pożegnalnej trasy!

Posted on 3 czerwca 2014 by Michal

Już jutro na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarny niemiecki zespół Tangerine Dream, najważniejszy wykonawca muzyki elektronicznej, którego wpływ na rozwój późniejszych gatunków trudno przecenić. Tangerine Dream miało nie tylko ogromny wpływ na powstanie krautrocka czy new age, ale też w swojej bogatej dyskografii ma również arcydzieła muzyki filmowej – w tym ścieżki do takich filmów jak “Cena Strachu”, “Twierdza” czy “Ryzykowny Interes”. Liderem zespołu od 1967 roku jest Edgar Froese.

Koncert odbędzie się w warszawskiej hali Arena Ursynów w ramach pożegnalnej trasy Phaedra Pharewell Tour 2014.

4.06.2014
TANGERINE DREAM
Arena Ursynów, ul. Pileckiego 22
wejście od 18:00
start 20:00
bilety w cenie od 110 złotych dostępne w punktach sieci Eventim

https://www.facebook.com/events/1443242372590459/

https://www.facebook.com/TangerineAgencjaKoncertowa

Polska jest krajem szczególnym w historii Tangerine Dream. w 1983 roku zespół wydał koncertowy album “Poland” będący rejestracją występu na warszawskim Torwarze. W 2001 roku natomiast wystąpili w stolicy na plenerowym koncercie z okazji otwarcia Mostu Świętokrzyskiego. Wbrew nazwie trasy, zespół nie zapowiada całkowitego zakończenia działalności ale ograniczenie występów do jednorazowych eventów. Kto wie jednak czy nie będzie to ostatnia okazja by zobaczyć Tangerine Dream na żywo w naszym kraju?
Pod tym linkiem można zobaczyć 90-minutowy koncert sprzed dwóch lat z Zurychu: https://www.youtube.com/watch?v=GyiKD3YUEDI i przygotować się na wyjątkowy spektakl w Warszawie już 4 czerwca!

Organizator: Agencja Koncertowa Tangerine
Promocja: Fantom Media