Aktualności

Premiera nowej płyty APPLESEED już 15 marca! Posłuchaj pierwszego utworu!

Posted on 10 marca 2014 by Michal

Już za kilka dni premiera nowej płyty poznańskiego zespołu APPLESEED zatytułowanej “Heat From The Sun”. To drugi pełny album zespołu prezentującego alternative/trans/post-rock z niezwykłymi partiami wokalnymi Radosława Grobelnego. Appleseed to zespół, który czerpiąc z wielu źródeł zdołał stworzyć swój indywidualny styl muzyczny daleko wykraczający poza ramy alternatywy i rocka. W muzyce Appleseed można znaleźć wariacje na temat zarówno Radiohead, Sigur Ros, Archive, Porcupine Tree, jak i za sprawą wokalu – choćby Kings Of Leon.
Płyta zarejestrowana została w studio Perlazza w Poznaniu. Współproducentem płyty jest Przemysław Wejmann. Zespół wydał materiał własnym sumptem, płyta w formie fizycznej dostępna będzie już 15 marca 2014.

Pierwszym singlem jest “Far Away”, do którego zespół nakręcił niedawno klip, do którego zdjęcia kręcono w Poznaniu:

Tak prezentuje się tracklista albumu:
1. Far Away
2. Questions
3. Always…
4. Out from the dark
5. Hyperspace
6. Indoctrination Blues
7. Troubled Waters
8. Wrong
9. Nine
“Heat From The Sun” promowany będzie na kilku koncertach – oto daty najbliższych z nich:
15 marca, Klub Oskard – Konin
22 marca, Klub Za Kulisami – Leszno
3 kwietnia, Klub Firlej – Wrocław
30 maja, MDK – Rawicz

Grupa Appleseed powstała w 2006 roku w Poznaniu. Na początku to była muzyka, potem pojawiła się przyjaźń. Dziś po kilku latach wspólnych doświadczeń zespół wypracował własne, charakterystyczne brzmienie. Korzystając z przestrzennych postrockowych gitar, mrocznych, ambientowych klawiszy i silnego, hipnotycznego wokalu Appleseed przekazuje bogaty wachlarz muzycznych emocji. W ich utworach nie brakuje również hardrockowej energii, zaś wpleciona z umiarem elektronika dodaje nowoczesnego charakteru. Całość podana jest w formie atrakcyjnych harmonicznie acz niebanalnych kompozycji nasuwających na myśl początki progresywnego rocka.