Aktualności

PORTLAND RUM RIOT debiutuje płytą “53 Minuty Do Wschodu”! Zobacz zapowiedź płyty, posłuchaj pierwszego singla!

Posted on 25 sierpnia 2014 by Michal

Pochodzący ze stolicy Portland Rum Riot zakończył nagrania debiutanckiej płyty. Album zatytułowany będzie “53 Minuty Do Wschodu” i ukaże się we wrześniu. Cały materiał został zarejestrowany w Red Yeti Studio, za nagranie płyty i mastering odpowiadał Tomasz Korczak.
Autorem okładki jest Andrzej Ruszkowski.
Portland Drum Riot to groove rockowa moc, niebanalne teksty zaśpiewane w ojczystym języku, szczypta bluesa i mroczny, niespokojny klimat. “53 Minuty Do Wschodu” to 10 utworów zróżnicowanego, wpadającego w ucho od pierwszego przesłuchania materiału, w którym odnaleźć można inspiracje brzmieniem Ozzy’ego Osbourne’a, Black Label Society, Godsmack ekspresją Comy czy miejscami agresją Slipknot.
Zapowiedź płyty znajduje się pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=9rBN2nvJXlc
Pierwszego utworu promującego płytę można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=KvYbvsOZO4Y
Tracklista prezentuje się następująco:
1. Amalgamat
2. Kim Jestem
3. Uwalniam Się
4. Twój Krzyż Na Moją Drogę
5. Kwiaty
6. Pozdrowienia Z Portland
7. Przecięty
8. Nie Sam
9. Detonacja
10. Ciemna Strona Melanżu
„Prace nad płytą trwały ponad rok. Tyle czasu zajęło nam stworzenie materiału, ogranie go i wybór utworów na nasz debiutancki album. To dla nas bardzo ważny moment – „53 Minuty Do Wschodu” to podsumowanie pewnego etapu w życiu zespołu, rozpoczęcie nowego – próba wypłynięcia na szersze wody. Staraliśmy się, aby ta płyta była tak zróżnicowana, jak my i nasze inspiracje – od hardrockowych brzmień „Ciemnej strony melanżu”, po ciemne, ciężkie riffy „Nie sam” czy „Amalgamat” – mamy nadzieję, że słuchacze docenią tę różnorodność” – mówi Adam Kozłowski, wokalista Portland Rum Riot.
Już za tydzień, 16 sierpnia zespół wystąpi na Chojnice Blues Festival. http://www.chojnicebluesfestiwal.radiopomost.pl/portland-rum-riot
BIOGRAFIA: Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu.
Dokładnie 157 lat później – z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) – do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili Hubert Kąkol i Piotr Lubowski – gitarzyści. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna.
Więcej informacji: