Aktualności

Nowy album SABATON – „Heroes” – dostępny w całości do odsłuchu! Premiera już w poniedziałek!

Posted on 14 maja 2014 by Michal

Szwedzki zespół SABATON, główna gwiazda Przystanku Woodstock 2012, mający w naszym kraju rzesze fanów, jeden z najpopularniejszych obecnie heavymetalowych zespołów na świecie powraca z siódmym albumem studyjnym. Płyta zatytułowana “Heroes” ukaże się już 19 maja 2014 nakładem Nuclear Blast/Warner Music. Przedpremierowo cały album można już odsłuchać w serwisie Spotify pod tym adresem: http://open.spotify.com/user/sabatonband/playlist/0G0P7QsA4smYEXKbDxrxMH

Płyty powstała w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (AMORPHIS, CHILDREN OF BODOM i wielu innych), który pracował z zespołem poprzednio nad płytą “Carolus Rex”, którą zespół promował na trasie z IRON MAIDEN. Ten album w Polsce osiągnął status ‘złota’ (podobnie jak poprzedni), w Szwecji pokrył się platyną. “Heroes” to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl.
Płyta “Heroes” opowiada o bohaterach wojen i bitew XX-wiecznych. O kobietach i mężczyznach, których heroizm zawarty jest od lat na kartach podręczników do historii i licznych opracowań naukowych, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru, jak honor, patriotyzm, wierność zasadom. Jednym z bohaterów opisanych przez Joakima jest więzień obozu Auschwitz numer 4859, czy rotmistrz Witold Pilecki! Żołnierz, który dobrowolnie zgłosił się do obozu koncentracyjnego, aby udokumentować dokonywane w nim okropności i zorganizować tam ruch oporu. Z pewnością opowiadająca o rotmistrzu piosenka „Inmate 4859″ stanie się równie ważna dla polskich fanów, jak wcześniejsze utwory Sabaton związane z Polską, „Uprising” i „40:1″.

Na podstawową wersję płyty trafi 10 premierowych utworów:
01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back
06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite
08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron

Muzycy zespołu postanowili przedstawić fanom więcej informacji o każdym utworze na płycie – komentarz do pierwszych czterech piosenek można zobaczyć tutaj: http://youtu.be/9Dwv6y-QbI8, a do kolejnych czterech tutaj: http://youtu.be/AC5h7j7B1T0

To nie koniec ciekawych materiałów o zespole – w serwisie Youtube udostępniono również 3 trailery i dwa teledyski promujące płytę.
Trailer #1: http://youtu.be/q-OKZsaZUNQ

Trailer #2: http://www.youtube.com/watch?v=J08IPJdmtZ8

Trailer #3: http://youtu.be/YdePhX2y3qE

‚Resist And Bite’ (lyric video): https://www.youtube.com/watch?v=iGtEH1i78sI

‚To Hell And Back’ (lyric video): http://www.youtube.com/watch?v=HYWdgBtSM8s

Na wersjach limitowanych płyty “Heroes” znajdą się dodatkowo covery Metallica, Battle Beast i Raubtier.
4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę w Stanach Zjednoczonych, później będzie koncertował w Europie. Latem zobaczymy ich dwukrotnie na festiwalach w Polsce – 29 sierpnia na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu!