FANTOM MEDIA – THE BEGINNING…

W 2009 roku powstaje firma FANTOM MEDIA, której misją i głównym celem staje się szeroko rozumiana działalność koncertowa, promocyjna, PR-owa i menedżerska.

Zanim jednak doszło do narodzin agencji, której jestem założycielem przez wiele lat zdobywałem doświadczenie promując na polskim rynku muzycznym tak odmiennych gatunkowo artystów jak Czesław Śpiewa, Riverside czy Behemoth w ramach współpracy z firmą Mystic Production.

Przez ponad 4 lata byłem odpowiedzialny za marketing i promocje na polskim rynku największych niezależnych wytwórni europejskich jak Sanctuary, SPV, Nuclear Blast, Century Media, Eagle Records. Zajmowałem się product managementem wydawnictw takich artystów jak Queen, Deep Purple, Korn, Rush, Whitesnake, Blackmore’s Night, Iron Maiden, Motorhead, Nightwish, Eric Clapton, Type O Negative i wielu innych.

Odpowiadałem za promocję imprez masowych, m.in. koncertów Iron Maiden na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Slayer w Spodku, czy Nightwish w krakowskiej Hali Wisły oraz tras koncertowych w całej Polsce. Prowadziłem kampanie marketingowe
i reklamowe w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

Przez dziesięć lat zdobywałem również doświadczenie jako dziennikarz muzyczny współpracującym między innymi z magazynami jak Metal Hammer, Mystic Art (przez cztery lata byłem jego redaktorem prowadzącym) Thrash’em All, Gazeta Studencka, Tom Kultury oraz z serwisem Onet.pl.

Moją dodatkową działalnością są tłumaczenia, aktualnie biografie muzyczne dla wydawnictwa Kagra:

Judas Priest „Obrońcy Wiary”
Led Zeppelin „Kiedy Giganci Chodzili Po Ziemi”
Guns N’Roses „Patrząc Jak Krwawisz”
Queen – „Ilustrowana historia królowej rocka”
Mötley Crüe „Brud”
Dave Mustaine – autobiografia

Bogate doświadczenie poparte wieloma sukcesami, przekonanie, że tylko z pasji rodzą się rzeczy wielkie zaowocowało powstaniem agencji, która jako priorytet stawia sobie profesjonalizm i zaangażowanie.

Posiadamy doświadczenie w pozyskiwaniu klientów biznesowych, współpracujemy regularnie z krajowymi oraz zagranicznymi firmami wydawniczymi, dystrybucyjnymi, reklamowymi, graficznymi, producenckimi, agencjami koncertowymi,
klubami, mediami, itp.

Od 2010 roku jesteśmy odpowiedzialni za promocję warszawskiego klubu Progresja, wcześniej poszczególnych koncertów w warszawskim klubie Stodoła (m.in. Nigel Kennedy). Regularnie współpracujemy z wytwórniami i agencjami koncertowymi (Agencja Koncertowa Tangerine, Witching Hour, Revolution Records, Electrum Production, Agencja Ma-In, Agencja IDO, Liveunion, Galicja Productions, Progresja).

Zajmujemy się również organizacją występów artystów krajowych i zagranicznych (Tankard, Black Sun Tour), managementem zespołów The Sixpounder, Leash Eye, Animations, Hipgnosis, Moonrise, Lecter projektów Queen Symfonicznie i Another Pink Floyd oraz koncertami zespołów Acid Drinkers, Riverside, Hunter, Jelonek, Turbo, Cochise.

Na zlecenie firm zajmujemy się promocją zagraniczną wydawnictw i zespołów przez budowanie wizerunku zespołów polskich zagranicą, nawiązywaniem kontaktów w celu pozyskania licencjobiorców i dystrybutorów.

Współpracujemy z agencjami koncertowymi i managerskimi w całej Europie (efektem m.in. sprowadzenie do Polski po raz pierwszy w historii grup Edguy oraz Rhapsody Of Fire).

Rok 2012 to wyjątkowy sukces projektu Queen Symfonicznie (blisko 10000 widzów na 10 koncertach) a także wyprzedana Sala Kongresowa podczas spektaklu „Kolory Nadziei”. Nie ustajemy również w odkrywaniu młodych artystów i promowaniu ich w mediach oraz na koncertach (m.in Echoe, From Afar, Blank Space, Peace & War, Rebelianci, Buenos Agres, Besides, Black Perfume)

Rok 2013 to czas kolejnych wyzwań – dwie największe inicjatywy to rozpoczęcie współpracy z rzeszowskim klubem Pod Palmą w roli managera, oraz budowa nowej marki – będącej uzupełnieniem dotychczasowej działalności – Drukarni Muzycznej.

Firmy, wydawnictwa, zespoły zainteresowane podjęciem współpracy zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ Fantom Media.

Michał Kapuściarz

 

Firma Fantom Media miała dotychczas przyjemność promowania bądź współorganizowania imprez >>

Partnerzy