Aktualności

BUENOS AGRES zakończyli nagrania nowej płyty! Zobacz raport ze studia!

Posted on 6 czerwca 2014 by Michal

Pochodzący z Bielska-Białej zespół BUENOS AGRES, którego debiutancka EPka “Buenos Agres” została gorąco przyjęta przez media i fanów zakończył nagrania pełnego albumu studyjnego – na początku czerwca płyta zostanie poddana masteringowi przez Drew Lavyne, który pracował z takimi artystami jak Kings Of Leon, Taylor Swift, Adam Lambert czy The White Stripes. Na pełnowymiarowy krążek trafi dziewięć autorskich kompozycji zaśpiewanych w języku polskim.
Studio raport z nagrań w Red House Studio można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=9VrZQLWdvo0
Cała płyta ukaże się w październiku 2014.

Tuż po zakończeniu nagrań, Buenos Agres zrealizowali również teledysk do pierwszego singla p.t. “Prośba”, który ukaże się w połowie czerwca – galeria z planu klipu, który realizowała ekipa BFMedia jest dostępna na stronie zespołu:
https://www.facebook.com/BuenosAgres.Band
Tak muzycy komentują swoje nowe dzieło studyjne: „Trudno jednoznacznie określić, jaka jest ta płyta. Możemy jedynie zdradzić, że nie zabraknie na niej zarówno rockowego pazura, jak i spokojniejszych, lirycznych dźwięków. Cóż… pozostaje nam wierzyć, że LP przypadnie do gustu odbiorcom, a jeżeli udałoby się powtórzyć sukces poprzedniego krążka, będziemy bardzo szczęśliwi.”

Przypomnijmy że EP “Buenos Agres” ukazała się w 2013 roku i trafiło na nią 5 utworów, singlem promującym był utwór ‘Tu i Teraz”, do którego nakręcono teledysk http://www.youtube.com/watch?v=6lq3PEY3A64
Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press – jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Informacje o zespole:
www.facebook.com/buenosAgres.Band
www.buenosagres.bandcamp.com
Buenos Agres studio raport: https://www.youtube.com/watch?v=9VrZQLWdvo0